E36D451LGN133AFP0U
Home > All Products > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors
E36D451LGN133AFP0U
E36D451LGN133AFP0U
Part Number
E36D451LGN133AFP0U
Description
CAP ALUM 13000UF 450V SCREW
Data sheet
E36D451LGN133AFP0U.pdf
Delivery Services
E36D451LGN133AFP0U
Comments
    E36D451LGN133AFP0U Specifications
    Impedance-
    Tolerance0%, +30%
    Capacitance13000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C