ERWF451LGN183MFP0U
Home > All Products > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors
ERWF451LGN183MFP0U
ERWF451LGN183MFP0U
Part Number
ERWF451LGN183MFP0U
Manufacturer
United Chemi-Con
Description
CAP ALUM 18000UF 20% 450V SCREW
Data sheet
ERWF451LGN183MFP0U.pdf
Category
Aluminum Electrolytic Capacitors
Delivery Services
ERWF451LGN183MFP0U
Comments
    ERWF451LGN183MFP0U Specifications
    SeriesRWF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance18000 µF
    Part StatusActive
    Applications-
    Lead Spacing-
    PolarizationPolar
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can - Screw Terminals
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C