MVY100VE331MM22TR
Home > All Products > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors
MVY100VE331MM22TR
MVY100VE331MM22TR
Part Number
MVY100VE331MM22TR
Description
CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD
Data sheet
MVY100VE331MM22TR.pdf
Delivery Services
MVY100VE331MM22TR
Comments
    MVY100VE331MM22TR Specifications
    Ratings-
    Impedance160 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance330 µF
    Package / CaseRadial, Can - SMD
    Voltage - Rated100 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency950 mA @ 100 kHz