MZA25VC471MJ10TP
Home > All Products > Capacitors > Aluminum Electrolytic Capacitors
MZA25VC471MJ10TP
MZA25VC471MJ10TP
Part Number
MZA25VC471MJ10TP
Description
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD
Data sheet
MZA25VC471MJ10TP.pdf
Delivery Services
MZA25VC471MJ10TP
Comments
    MZA25VC471MJ10TP Specifications
    Ratings-
    Impedance80 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance470 µF
    Package / CaseRadial, Can - SMD
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
    Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency850 mA @ 100 kHz