1184T-10-PH
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Board Spacers, Standoffs
1184T-10-PH
1184T-10-PH
Part Number
1184T-10-PH
Manufacturer
RAF Electronic Hardware
Description
ROUND SPACERNO FINISH - PHENOLIC
Data sheet
1184T-10-PH.pdf
Category
Board Spacers, Standoffs
Delivery Services
1184T-10-PH
Comments
    1184T-10-PH Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    TypeRound Spacer
    Color-
    GenderFemale, Female
    Plating-
    Features-
    MaterialPhenolic
    Part StatusActive
    Length - Overall0.156" (3.97mm)
    Diameter - Inside0.192" (4.88mm)
    Diameter - Outside0.375" (9.53mm)
    Screw, Thread Size-
    Threaded/UnthreadedUnthreaded
    Between Board Height0.156" (3.96mm) 5/32"
    1184T-10-PH FAQ
    1. How to order 1184T-10-PH on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the 1184T-10-PH price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1184T-10-PH?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    1184T-10-PH Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    4871 4871 4871 Keystone Electronics 5000 ROUND STANDOFF #2-56 STEEL 1/16" View
    4882 4882 4882 Keystone Electronics 5000 ROUND STANDOFF #4-40 STEEL 1/8" View
    24882 24882 24882 Keystone Electronics 5000 SM STANDOFF ON T&R 3MM View
    4883 4883 4883 Keystone Electronics 5000 ROUND STANDOFF #4-40 STEEL 1/4" View
    24433 24433 24433 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 10MM View
    2209 2209 2209 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF #6-32 ALUMINUM 3/8" View
    8714 8714 8714 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF #4-40 ALUMINUM 1/4" View
    2208 2208 2208 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF #6-32 ALUMINUM 1/4" View
    MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H 3M - Aearo Technologies, LLC 5000 RND STNDFF #4-40 SYN 8.13MM 1PC View
    24434 24434 24434 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 12MM View
    1184T-10-PH Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.