1224T-10-N
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Board Spacers, Standoffs
1224T-10-N
1224T-10-N
Part Number
1224T-10-N
Description
ROUND SPACERNO FINISH - NYLON1/2
Data sheet
1224T-10-N.pdf
Delivery Services
1224T-10-N
Comments
    1224T-10-N Specifications
    TypeRound Spacer
    Color-
    GenderFemale, Female
    Plating-
    Features-
    MaterialNylon
    Part StatusActive
    Length - Overall0.719" (18.26mm)
    Diameter - Inside0.192" (4.88mm)
    Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
    Screw, Thread Size-
    Threaded/UnthreadedUnthreaded
    Between Board Height0.719" (18.26mm)
    1224T-10-N FAQ
    1. How to order 1224T-10-N on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the 1224T-10-N price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1224T-10-N?
    1224T-10-N Related Products
    24882 24882 24882 Keystone Electronics 5000 SM STANDOFF ON T&R 3MM View
    4883 4883 4883 Keystone Electronics 5000 ROUND STANDOFF #4-40 STEEL 1/4" View
    24433 24433 24433 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 10MM View
    MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H 3M - Aearo Technologies, LLC 5000 RND STNDFF #4-40 SYN 8.13MM 1PC View
    24434 24434 24434 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 12MM View
    1224T-10-N Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.