1225-10-S-12
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Board Spacers, Standoffs
1225-10-S-12
1225-10-S-12
Part Number
1225-10-S-12
Description
1/2 RD X 3/4 X .192 ID
Data sheet
1225-10-S-12.pdf
Delivery Services
1225-10-S-12
Comments
    1225-10-S-12 Specifications
    GenderFemale, Female
    PlatingChromate, Zinc
    Features-
    MaterialSteel
    Part StatusActive
    Length - Overall0.750" (19.05mm) 3/4"
    Diameter - Inside0.192" (4.88mm)
    Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
    Screw, Thread Size-
    Threaded/UnthreadedUnthreaded
    Between Board Height0.750" (19.05mm) 3/4"
    1225-10-S-12 FAQ
    1. How to order 1225-10-S-12 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the 1225-10-S-12 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1225-10-S-12?
    1225-10-S-12 Related Products
    24882 24882 24882 Keystone Electronics 5000 SM STANDOFF ON T&R 3MM View
    4883 4883 4883 Keystone Electronics 5000 ROUND STANDOFF #4-40 STEEL 1/4" View
    24433 24433 24433 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 10MM View
    MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H 3M - Aearo Technologies, LLC 5000 RND STNDFF #4-40 SYN 8.13MM 1PC View
    24434 24434 24434 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 12MM View
    1225-10-S-12 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.