1254T-10-B
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Board Spacers, Standoffs
1254T-10-B
1254T-10-B
Part Number
1254T-10-B
Description
ROUND SPACERPLAIN BRASS5/8 RD X
Data sheet
1254T-10-B.pdf
Delivery Services
1254T-10-B
Comments
    1254T-10-B Specifications
    TypeRound Spacer
    Color-
    GenderFemale, Female
    Plating-
    Features-
    MaterialBrass
    Part StatusActive
    Length - Overall0.656" (16.67mm)
    Diameter - Inside0.192" (4.88mm)
    Diameter - Outside0.625" (15.88mm)
    Screw, Thread Size-
    Threaded/UnthreadedUnthreaded
    Between Board Height0.656" (16.67mm) 21/32"
    1254T-10-B FAQ
    1. How to order 1254T-10-B on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the 1254T-10-B price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1254T-10-B?
    1254T-10-B Related Products
    24882 24882 24882 Keystone Electronics 5000 SM STANDOFF ON T&R 3MM View
    4883 4883 4883 Keystone Electronics 5000 ROUND STANDOFF #4-40 STEEL 1/4" View
    24433 24433 24433 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 10MM View
    MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H 3M - Aearo Technologies, LLC 5000 RND STNDFF #4-40 SYN 8.13MM 1PC View
    24434 24434 24434 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 12MM View
    1254T-10-B Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.