1279-25-SS-20
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Board Spacers, Standoffs
1279-25-SS-20
1279-25-SS-20
Part Number
1279-25-SS-20
Description
ROUND SPACERPASSIVATE3/4 RD X 1/
Data sheet
1279-25-SS-20.pdf
Delivery Services
1279-25-SS-20
Comments
    1279-25-SS-20 Specifications
    GenderFemale, Female
    PlatingPassivated
    Features-
    MaterialStainless Steel
    Part StatusActive
    Length - Overall0.250" (6.35mm) 1/4"
    Diameter - Inside0.252" (6.40mm)
    Diameter - Outside0.750" (19.05mm) 3/4"
    Screw, Thread Size-
    Threaded/UnthreadedUnthreaded
    Between Board Height0.250" (6.35mm) 1/4"
    1279-25-SS-20 FAQ
    1. How to order 1279-25-SS-20 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the 1279-25-SS-20 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1279-25-SS-20?
    1279-25-SS-20 Related Products
    24882 24882 24882 Keystone Electronics 5000 SM STANDOFF ON T&R 3MM View
    4883 4883 4883 Keystone Electronics 5000 ROUND STANDOFF #4-40 STEEL 1/4" View
    24433 24433 24433 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 10MM View
    MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H 3M - Aearo Technologies, LLC 5000 RND STNDFF #4-40 SYN 8.13MM 1PC View
    24434 24434 24434 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 12MM View
    1279-25-SS-20 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.