1463-12-SS
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Board Spacers, Standoffs
1463-12-SS
1463-12-SS
Part Number
1463-12-SS
Description
HEX SPACERPLAIN STAINLESS STEEL5
Data sheet
1463-12-SS.pdf
Delivery Services
1463-12-SS
Comments
    1463-12-SS Specifications
    Features-
    MaterialStainless Steel
    Part StatusActive
    Length - Overall0.688" (17.46mm)
    Diameter - Inside0.218" (5.54mm)
    Diameter - Outside0.625" (15.88mm) Hex
    Screw, Thread Size-
    Threaded/UnthreadedUnthreaded
    Between Board Height0.688" (17.48mm) 11/16"
    1463-12-SS FAQ
    1. How to order 1463-12-SS on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the 1463-12-SS price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 1463-12-SS?
    1463-12-SS Related Products
    24882 24882 24882 Keystone Electronics 5000 SM STANDOFF ON T&R 3MM View
    4883 4883 4883 Keystone Electronics 5000 ROUND STANDOFF #4-40 STEEL 1/4" View
    24433 24433 24433 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 10MM View
    MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H 3M - Aearo Technologies, LLC 5000 RND STNDFF #4-40 SYN 8.13MM 1PC View
    24434 24434 24434 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 12MM View
    1463-12-SS Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.