1505-50-AL.pdf
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Type | Hex Spacer |
| Color | - |
| Gender | Female, Female |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Aluminum |
| Part Status | Active |
| Length - Overall | 1.375" (34.93mm) |
| Diameter - Inside | 0.505" (12.83mm) |
| Diameter - Outside | 0.750" (19.05mm) 3/4" Hex |
| Screw, Thread Size | - |
| Threaded/Unthreaded | Unthreaded |
| Between Board Height | 1.375" (34.93mm) 1 3/8" |
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1505-50-AL.
|---|---|---|---|---|---|---|
4871 | Keystone Electronics | 5000 | ROUND STANDOFF #2-56 STEEL 1/16" | View |
4882 | Keystone Electronics | 5000 | ROUND STANDOFF #4-40 STEEL 1/8" | View |
24882 | Keystone Electronics | 5000 | SM STANDOFF ON T&R 3MM | View |
4883 | Keystone Electronics | 5000 | ROUND STANDOFF #4-40 STEEL 1/4" | View |
24433 | Keystone Electronics | 5000 | HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 10MM | View |
2209 | Keystone Electronics | 5000 | HEX STANDOFF #6-32 ALUMINUM 3/8" | View |
8714 | Keystone Electronics | 5000 | HEX STANDOFF #4-40 ALUMINUM 1/4" | View |
2208 | Keystone Electronics | 5000 | HEX STANDOFF #6-32 ALUMINUM 1/4" | View |
MF-100-UC04-H | 3M - Aearo Technologies, LLC | 5000 | RND STNDFF #4-40 SYN 8.13MM 1PC | View |
24434 | Keystone Electronics | 5000 | HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 12MM | View |
We guarantee 100% customer satisfaction.