2108-632-S-12
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Board Spacers, Standoffs
2108-632-S-12
2108-632-S-12
Part Number
2108-632-S-12
Description
HEX STANDOFF #6-32 STEEL 3/4"
Data sheet
2108-632-S-12.pdf
Delivery Services
2108-632-S-12
Comments
    2108-632-S-12 Specifications
    TypeHex Standoff
    Color-
    GenderFemale, Female
    PlatingZinc
    Part StatusActive
    Length - Overall0.750" (19.05mm) 3/4"
    Diameter - Inside-
    Diameter - Outside0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
    Screw, Thread Size#6-32
    Threaded/UnthreadedThreaded
    Between Board Height0.750" (19.05mm) 3/4"
    2108-632-S-12 FAQ
    1. How to order 2108-632-S-12 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the 2108-632-S-12 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 2108-632-S-12?
    2108-632-S-12 Related Products
    24882 24882 24882 Keystone Electronics 5000 SM STANDOFF ON T&R 3MM View
    4883 4883 4883 Keystone Electronics 5000 ROUND STANDOFF #4-40 STEEL 1/4" View
    24433 24433 24433 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 10MM View
    MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H 3M - Aearo Technologies, LLC 5000 RND STNDFF #4-40 SYN 8.13MM 1PC View
    24434 24434 24434 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 12MM View
    2108-632-S-12 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.