4502-256-S-12
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Board Spacers, Standoffs
4502-256-S-12
4502-256-S-12
Part Number
4502-256-S-12
Description
3/16 HEX X 5/16 LENGTH
Data sheet
4502-256-S-12.pdf
Delivery Services
4502-256-S-12
Comments
    4502-256-S-12 Specifications
    ColorClear
    GenderMale, Female
    Part StatusActive
    Length - Overall-
    Diameter - Inside-
    Diameter - Outside0.188" (4.78mm) 3/16" Hex
    Screw, Thread Size#2-56
    Threaded/UnthreadedThreaded
    Between Board Height0.313" (7.94mm)
    4502-256-S-12 FAQ
    1. How to order 4502-256-S-12 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the 4502-256-S-12 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 4502-256-S-12?
    4502-256-S-12 Related Products
    24882 24882 24882 Keystone Electronics 5000 SM STANDOFF ON T&R 3MM View
    4883 4883 4883 Keystone Electronics 5000 ROUND STANDOFF #4-40 STEEL 1/4" View
    24433 24433 24433 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 10MM View
    MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H 3M - Aearo Technologies, LLC 5000 RND STNDFF #4-40 SYN 8.13MM 1PC View
    24434 24434 24434 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 12MM View
    4502-256-S-12 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.