M2122-2545-SS
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Board Spacers, Standoffs
M2122-2545-SS
M2122-2545-SS
Part Number
M2122-2545-SS
Description
4.5MM HEX X 31MM X M2.5 THD
Data sheet
M2122-2545-SS.pdf
Delivery Services
M2122-2545-SS
Comments
    M2122-2545-SS Specifications
    TypeHex Standoff
    Color-
    GenderMale, Female
    Plating-
    Features-
    MaterialStainless Steel
    Part StatusActive
    Length - Overall1.377" (34.97mm)
    Diameter - Inside-
    Diameter - Outside0.177" (4.50mm) Hex
    Screw, Thread SizeM2.5x0.45
    Threaded/UnthreadedThreaded
    Between Board Height1.220" (31.00mm)
    M2122-2545-SS FAQ
    1. How to order M2122-2545-SS on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the M2122-2545-SS price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of M2122-2545-SS?
    M2122-2545-SS Related Products
    24882 24882 24882 Keystone Electronics 5000 SM STANDOFF ON T&R 3MM View
    4883 4883 4883 Keystone Electronics 5000 ROUND STANDOFF #4-40 STEEL 1/4" View
    24433 24433 24433 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 10MM View
    MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H 3M - Aearo Technologies, LLC 5000 RND STNDFF #4-40 SYN 8.13MM 1PC View
    24434 24434 24434 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 12MM View
    M2122-2545-SS Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.