M2165-3005-S-12
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Board Spacers, Standoffs
M2165-3005-S-12
M2165-3005-S-12
Part Number
M2165-3005-S-12
Description
6MM HEX X 40MM X M3 THD
Data sheet
M2165-3005-S-12.pdf
Delivery Services
M2165-3005-S-12
Comments
    M2165-3005-S-12 Specifications
    TypeHex Standoff
    ColorClear
    GenderMale, Female
    PlatingChromate, Zinc
    Features-
    MaterialSteel
    Part StatusActive
    Length - Overall1.575" (40.00mm)
    Diameter - Inside-
    Diameter - Outside0.236" (6.00mm)
    Screw, Thread SizeM3x0.5
    Threaded/UnthreadedThreaded
    Between Board Height1.575" (40.00mm)
    M2165-3005-S-12 FAQ
    1. How to order M2165-3005-S-12 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the M2165-3005-S-12 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of M2165-3005-S-12?
    M2165-3005-S-12 Related Products
    24882 24882 24882 Keystone Electronics 5000 SM STANDOFF ON T&R 3MM View
    4883 4883 4883 Keystone Electronics 5000 ROUND STANDOFF #4-40 STEEL 1/4" View
    24433 24433 24433 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 10MM View
    MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H 3M - Aearo Technologies, LLC 5000 RND STNDFF #4-40 SYN 8.13MM 1PC View
    24434 24434 24434 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 12MM View
    M2165-3005-S-12 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.