NAS1829C6J12
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Board Spacers, Standoffs
NAS1829C6J12
NAS1829C6J12
Part Number
NAS1829C6J12
Manufacturer
RAF Electronic Hardware
Description
STAINLESS STEEL 3/8 HEX MALE/FEM
Data sheet
NAS1829C6J12.pdf
Category
Board Spacers, Standoffs
Delivery Services
NAS1829C6J12
Comments
    NAS1829C6J12 Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    Type-
    Color-
    Gender-
    Plating-
    Features-
    Material-
    Part StatusActive
    Length - Overall-
    Diameter - Inside-
    Diameter - Outside-
    Screw, Thread Size-
    Threaded/Unthreaded-
    Between Board Height-
    NAS1829C6J12 FAQ
    1. How to order NAS1829C6J12 on Shenzhen Jinxinyang Technology Co., Ltd.?
    3. Are the NAS1829C6J12 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of NAS1829C6J12?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    NAS1829C6J12 Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufacturers Stock Description View
    4871 4871 4871 Keystone Electronics 5000 ROUND STANDOFF #2-56 STEEL 1/16" View
    4882 4882 4882 Keystone Electronics 5000 ROUND STANDOFF #4-40 STEEL 1/8" View
    24882 24882 24882 Keystone Electronics 5000 SM STANDOFF ON T&R 3MM View
    4883 4883 4883 Keystone Electronics 5000 ROUND STANDOFF #4-40 STEEL 1/4" View
    24433 24433 24433 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 10MM View
    2209 2209 2209 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF #6-32 ALUMINUM 3/8" View
    8714 8714 8714 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF #4-40 ALUMINUM 1/4" View
    2208 2208 2208 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF #6-32 ALUMINUM 1/4" View
    MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H MF-100-UC04-H 3M - Aearo Technologies, LLC 5000 RND STNDFF #4-40 SYN 8.13MM 1PC View
    24434 24434 24434 Keystone Electronics 5000 HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 12MM View
    NAS1829C6J12 Quality guarantee
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.