ABC07DRYH-S93.pdf
| Color | Green |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Card Thickness | 0.093" (2.36mm) |
| Contact Finish | Gold |
| Flange Feature | Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia |
| Number of Rows | 2 |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Number of Positions | 14 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |