GMC18DREI-S93.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Termination | Solder Eyelet(s) |
| Contact Type | Full Bellows |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Card Thickness | 0.093" (2.36mm) |
| Contact Finish | Gold |
| Flange Feature | Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40 |
| Number of Rows | 2 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Number of Positions | 36 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |