JCC28HETN
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors
JCC28HETN
JCC28HETN
Part Number
JCC28HETN
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 28POS 0.100
Data sheet
JCC28HETN.pdf
Delivery Services
JCC28HETN
Comments
    JCC28HETN Specifications
    Color-
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Card Thickness0.062" (1.57mm)
    Contact FinishGold
    Flange Feature-
    Number of Positions28
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C