MPSL-0156-36-DSE-1GK.pdf
| Series | |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Color | Blue |
| Pitch | 0.156" (3.96mm) |
| Gender | Female |
| Features | - |
| Read Out | Dual |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Part Status | Active |
| Termination | Solder Eyelet(s) |
| Contact Type | Full Bellows |
| Mounting Type | - |
| Card Thickness | 0.054" ~ 0.071" (1.37mm ~ 1.80mm) |
| Contact Finish | Gold |
| Flange Feature | Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia |