RMC12DRYN-S93
Home > All Products > Connectors, Interconnects > Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors
RMC12DRYN-S93
RMC12DRYN-S93
Part Number
RMC12DRYN-S93
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 24POS 0.100
Data sheet
RMC12DRYN-S93.pdf
Delivery Services
RMC12DRYN-S93
Comments
    RMC12DRYN-S93 Specifications
    ColorGreen
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Card Thickness0.093" (2.36mm)
    Contact FinishGold
    Flange Feature-
    Number of Positions24
    Operating Temperature-65°C ~ 125°C