02016G222ZAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
02016G222ZAT2A
02016G222ZAT2A
Part Number
02016G222ZAT2A
Description
CAP CER 2200PF 6.3V Y5V 0201
Data sheet
02016G222ZAT2A.pdf
Delivery Services
02016G222ZAT2A
Comments
    02016G222ZAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Part StatusActive
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated6.3V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C