0201B271J160CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0201B271J160CT
0201B271J160CT
Part Number
0201B271J160CT
Description
MLCC 270PF 16V X7R 0201
Data sheet
0201B271J160CT.pdf
Delivery Services
0201B271J160CT
Comments
    0201B271J160CT Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance270 pF
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C