0201B391J250CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0201B391J250CT
0201B391J250CT
Part Number
0201B391J250CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 390PF 25V X7R 0201
Data sheet
0201B391J250CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
0201B391J250CT
Comments
    0201B391J250CT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance390 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C