0201BN1R5C500YT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0201BN1R5C500YT
0201BN1R5C500YT
Part Number
0201BN1R5C500YT
Description
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0201
Data sheet
0201BN1R5C500YT.pdf
Delivery Services
0201BN1R5C500YT
Comments
    0201BN1R5C500YT Specifications
    Features-
    Tolerance±0.25pF
    Lead Style-
    Capacitance1.5 pF
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C