0201BN820J500YT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0201BN820J500YT
0201BN820J500YT
Part Number
0201BN820J500YT
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0201
Data sheet
0201BN820J500YT.pdf
Delivery Services
0201BN820J500YT
Comments
    0201BN820J500YT Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance82 pF
    Part StatusActive
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C