0201BW104K100NGT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0201BW104K100NGT
0201BW104K100NGT
Part Number
0201BW104K100NGT
Description
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0201
Data sheet
0201BW104K100NGT.pdf
Delivery Services
0201BW104K100NGT
Comments
    0201BW104K100NGT Specifications
    Ratings-
    FeaturesGold Flash Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusObsolete
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C