0201BW333K160YT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0201BW333K160YT
0201BW333K160YT
Part Number
0201BW333K160YT
Description
CAP CER 0.033UF 16V X5R 0201
Data sheet
0201BW333K160YT.pdf
Delivery Services
0201BW333K160YT
Comments
    0201BW333K160YT Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.033 µF
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C