0201N0R5A250CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0201N0R5A250CT
0201N0R5A250CT
Part Number
0201N0R5A250CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 0.5PF 25V NPO 0201
Data sheet
0201N0R5A250CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
0201N0R5A250CT
Comments
    0201N0R5A250CT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±0.05pF
    Lead Style-
    Capacitance0.5 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C