0201N0R5A500CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0201N0R5A500CT
0201N0R5A500CT
Part Number
0201N0R5A500CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 0.5PF 50V NPO 0201
Data sheet
0201N0R5A500CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
0201N0R5A500CT
Comments
    0201N0R5A500CT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±0.05pF
    Lead Style-
    Capacitance0.5 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C