0201ZA1R0BAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0201ZA1R0BAT2A
0201ZA1R0BAT2A
Part Number
0201ZA1R0BAT2A
Description
CAP CER 1PF 10V NP0 0201
Data sheet
0201ZA1R0BAT2A.pdf
Delivery Services
0201ZA1R0BAT2A
Comments
    0201ZA1R0BAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance1 pF
    Part StatusActive
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C