04023C472ZAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
04023C472ZAT2A
04023C472ZAT2A
Part Number
04023C472ZAT2A
Description
CAP CER 4700PF 25V X7R 0402
Data sheet
04023C472ZAT2A.pdf
Delivery Services
04023C472ZAT2A
Comments
    04023C472ZAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance4700 pF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C