04023U4R3BAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
04023U4R3BAT2A
04023U4R3BAT2A
Part Number
04023U4R3BAT2A
Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0402
Data sheet
04023U4R3BAT2A.pdf
Delivery Services
04023U4R3BAT2A
Comments
    04023U4R3BAT2A Specifications
    SeriesU
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesUltra Low ESR
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance4.3 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C