04025A4R4BAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
04025A4R4BAT2A
04025A4R4BAT2A
Part Number
04025A4R4BAT2A
Description
CAP CER 4.4PF 50V NP0 0402
Data sheet
04025A4R4BAT2A.pdf
Delivery Services
04025A4R4BAT2A
Comments
    04025A4R4BAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance4.4 pF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C