0402B822J100CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0402B822J100CT
0402B822J100CT
Part Number
0402B822J100CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 8200PF 10V X7R 0402
Data sheet
0402B822J100CT.pdf
Delivery Services
0402B822J100CT
Comments
    0402B822J100CT Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance8200 pF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C