0402F123Z500CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0402F123Z500CT
0402F123Z500CT
Part Number
0402F123Z500CT
Description
MLCC 0.012UF 50V Y5V 0402
Data sheet
0402F123Z500CT.pdf
Delivery Services
0402F123Z500CT
Comments
    0402F123Z500CT Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance0.012 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C