0402N180F101CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0402N180F101CT
0402N180F101CT
Part Number
0402N180F101CT
Description
MLCC 18PF 100V NPO 0402
Data sheet
0402N180F101CT.pdf
Delivery Services
0402N180F101CT
Comments
    0402N180F101CT Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance18 pF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C