0402N200G500CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0402N200G500CT
0402N200G500CT
Part Number
0402N200G500CT
Description
MLCC 20PF 50V NPO 0402
Data sheet
0402N200G500CT.pdf
Delivery Services
0402N200G500CT
Comments
    0402N200G500CT Specifications
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance20 pF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C