0402X224M250CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0402X224M250CT
0402X224M250CT
Part Number
0402X224M250CT
Description
MLCC 0.22UF 25V X5R 0402
Data sheet
0402X224M250CT.pdf
Delivery Services
0402X224M250CT
Comments
    0402X224M250CT Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.22 µF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C