0402X334M160CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0402X334M160CT
0402X334M160CT
Part Number
0402X334M160CT
Description
MLCC 0.33UF 16V X5R 0402
Data sheet
0402X334M160CT.pdf
Delivery Services
0402X334M160CT
Comments
    0402X334M160CT Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.33 µF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C