060320500680JQTLSM
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
060320500680JQTLSM
060320500680JQTLSM
Part Number
060320500680JQTLSM
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603
Data sheet
060320500680JQTLSM.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
060320500680JQTLSM
Comments
    060320500680JQTLSM Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Non-Magnetic
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance68 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C