060321000820GQTLSM
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
060321000820GQTLSM
060321000820GQTLSM
Part Number
060321000820GQTLSM
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0603
Data sheet
060321000820GQTLSM.pdf
Delivery Services
060321000820GQTLSM
Comments
    060321000820GQTLSM Specifications
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance82 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C