060322001P80BQTLSM
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
060322001P80BQTLSM
060322001P80BQTLSM
Part Number
060322001P80BQTLSM
Description
CAP CER 1.8PF 200V C0G/NP0 0603
Data sheet
060322001P80BQTLSM.pdf
Delivery Services
060322001P80BQTLSM
Comments
    060322001P80BQTLSM Specifications
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance1.8 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C