0603B823K100CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0603B823K100CT
0603B823K100CT
Part Number
0603B823K100CT
Description
MLCC 0.082UF 10V X7R 0603
Data sheet
0603B823K100CT.pdf
Delivery Services
0603B823K100CT
Comments
    0603B823K100CT Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.082 µF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C