0603F224M100CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0603F224M100CT
0603F224M100CT
Part Number
0603F224M100CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 0.22UF 10V Y5V 0603
Data sheet
0603F224M100CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
0603F224M100CT
Comments
    0603F224M100CT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.22 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C