0603F333M250CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0603F333M250CT
0603F333M250CT
Part Number
0603F333M250CT
Description
MLCC 0.033UF 25V Y5V 0603
Data sheet
0603F333M250CT.pdf
Delivery Services
0603F333M250CT
Comments
    0603F333M250CT Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.033 µF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C