0603N121J201CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0603N121J201CT
0603N121J201CT
Part Number
0603N121J201CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 120PF 200V NPO 0603
Data sheet
0603N121J201CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
0603N121J201CT
Comments
    0603N121J201CT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance120 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsSMPS Filtering
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C