0603N180F250CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0603N180F250CT
0603N180F250CT
Part Number
0603N180F250CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 18PF 25V NPO 0603
Data sheet
0603N180F250CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
0603N180F250CT
Comments
    0603N180F250CT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance18 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C