0603N330G101CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0603N330G101CT
0603N330G101CT
Part Number
0603N330G101CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 33PF 100V NPO 0603
Data sheet
0603N330G101CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
0603N330G101CT
Comments
    0603N330G101CT Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance33 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C