0603X334M160CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
0603X334M160CT
0603X334M160CT
Part Number
0603X334M160CT
Description
MLCC 0.33UF 16V X5R 0603
Data sheet
0603X334M160CT.pdf
Delivery Services
0603X334M160CT
Comments
    0603X334M160CT Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.33 µF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C